See on dokumendi vana versioon!


Kotta
Ülle Kotta · DSc
JUHTIVTEADUR
Ülle Kotta kaitses 1980. aastal Eesti TA Küberneetika Instituudis tehnikakandidaadi väitekirja ning 1993 Moskvas Vene TA Süsteemianalüüsi Instituudis matemaatikadoktori väitekirja. Hetkel on ta juhtivteadur TTÜ Küberneetika Instituudis (oli samas asedirektor 1997–2009). Tema teadustöö keskendub mittelineaarsete juhtimissüsteemide teooriale. Ta on olnud arvukate sihtfinantseerimisteemade juht ja erinevate grantide (mh ETF, Parrot) grandihoihja. Koostöös väliskolleegidega on ta välja töötanud diferentsiaalvormidel ja põhineva universaalse algebralise struktuuri erinevate modelleerimis-, analüüsi- ja sünteesiülesannete lahendamiseks. Ta on avaldanud üle 200 eelretsenseeritud teadustrükise, sealhulgas monograafia kirjastuses Springer. Tema juhendamisel on kaitstud mitmeid PhD väitekirju ja töötanud arvukalt järeldoktoreid (Poolast, Tsehhist, Itaaliast, Slovakkiast, Indiast, Jaapanist). Ülle Kotta on (oli) kolme rahvusvahelise teadusajakirja toimetuskolleegiumi liige. 1996 põlvis ta Eesti Vabariigi teaduspreemia.


Tonso
Maris Tõnso · PhD
VANEMTEADUR
Maris Tõnso sündis 1971 a. Eestis. Ta omandas doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis informaatika ja süsteemitehnika erialal 2010 a. Tema teaduslikud huvid keskenduvad polünoommeetodite ja diferentsiaalgeomeetria rakendamisele mittelineaarsete juhtimissüsteemide uurimisel. Ta on mittelineaarsete juhtimissüsteemidega tegeleva Mathematica-põhise tarkvarapaketi NLControl põhiautor.


Kaparin
Vadim Kaparin · PhD
TEADUR
Vadim Kaparin sündis 1985 aastal Eestis. Tema sai matemaatika bakalaureusekraadi Tallinna Ülikoolist 2006. aastal, ning lõpetas magistri (2008) ja doktoriõppe (2013) Tallinna Tehnikaülikoolis. Tema praegune teadustöö kuulub mittelineaarsete juhtimissüsteemide teooria valdkonda. Tema keskendub nii pidevaja kui ka diskreetaja süsteemidel.


Kaldmae
Arvo Kaldmäe · PhD
TEHNIK
Arvo Kaldmäe sündis 1987 aastal Eestis. Ta lõpetas 2010. aastal Tallinna Ülikooli matemaatika bakalaureuseõppe ning 2012. aastal magistriõppe (cum laude). Ta omandas doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ning Ecole Centrale de Nantes’s (Prantsusmaa) 2016. aastal. Tema praegune teadustöö kuulub mittelineaarsete juhtimissüsteemide teooria valdkonda. Oma töös käsitleb ta nii ajalise viivitusega kui ilma ajalise viivituseta mittelineaarseid süsteeme.


ENDISED LIIKMED

Belikov
Juri Belikov · PhD
JÄRELDOKTORIÕPPES IISRAELI TEHNIKAINSTITUUDIS "TECHNION"
Juri Belikov sündis 1985 aastal Ukrainal. Tema sai matemaatika bakalaureusekraadi (cum laude) Tallinna Ülikoolist 2006. aastal, ning lõpetas magistri (2008) ja doktoriõppe (2012) Tallinna Tehnikaülikoolis. Hetkel on ta dotsent Arvutiteaduste instituudis, Tallinna Tehnikaülikoolis ning teadur TTÜ Küberneetika Instituudis. Tema praegune teadustöö kuulub mittelineaarsete juhtimissüsteemide teooria valdkonda.


Mullari
Tanel Mullari · PhD
VANEMTEADUR
Tanel Mullari on sündinud 1964. Ta omandas magistrikraadi ja doktorikraadi teoreetilise füüsika alal Tartu Ülikoolis, on olnud järeldoktoriõppes Austrias Linzi Ülikoolis juhtimissüsteemide alal. Praegu töötab ta Tallinna Tehnikaülikooli füüsikainstituudis dotsendina ja TTÜ Küberneetika Instituudis vanemteadurina. Tema olulisemad uurimissuunad on relatiivsusteooria ja mittelineaarsed juhtimissüsteemid.


Nurges
Ülo Nurges · PhD
VANEMTEADUR
Ülo Nurges sündis 1939. a. Ta lõpetas Tallinna Polütehnilise Instituudi automaatika ja telemehaanika erialal 1962. a., kus sai magistrikraadi. Tehniliste teaduste kandidaadi kraadi kaitses Eesti Teaduste Akadeemias 1979. a. Tema uurimisvaldkond on lineaarsed juhtimissüsteemid ja eriti robustse juhtimise teooria.


Vain
Jüri Vain · PhD
VANEMTEADUR
Jüri Vain sai süsteemiinseneri bakalaureusekraadi Tallinna Polütehnilisest Instituudist ja doktorikraadi Eesti Teaduste Akadeemia Küberneetika Instituudist vastavalt 1979. ning 1987. aastal. Hetkel on ta professor Arvutiteaduste instituudis, Tallinna Tehnikaülikoolis ning vanemteadur TTÜ Küberneetika Instituudis. Tema teadustöö põhiteemad on sardsüsteemid, diskreetsete ja hübriidsüsteemide modeleerimine ja formaalsed meetodid.